Telefon
WhatsApp
Van Büyükşehir Belediyesi aldığı 79 yeni aracı tanıttı
300 X 250 Reklam Alanı

Büyükşehir Belediyesi, araç filosuna yeni kattığı 54 otobüs ve 25 iş makinesi için güçlendirdi. Araçların Atatürk Kültür parkı yerleşkesinde düzenlenen tören tanıtım programında hizmete giren 40 adet engelli taşımasına uygun alçak tabanlı 8,5 metre ve 10 adet 12 metre uzunluğunda toplu taşıma aracı ile dört adet otobüsün yanı sıra yedi adet kazıcı ve yükleyici, üç adet sulama  aracı, bir adet Finişer asfalt serim makinası ile iki adet silindir, beş adet çift kabinli kamyonet,  iki adet cenaze nakil aracı, iki adet damperli kamyonet, iki adet transit araç ve bir adet kar toplama aracı Vanlıların hizmetine sunuldu.

Törene Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, il protokolü ve belediye personeli katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, yeni alınan araçlarla Van halkına hizmet kalitesini artırdıklarını belirterek, yeni araçların hayırlı hizmetlerde kullanılması temennisinde bulundu.

"Hizmetlerimizi daha kaliteli hale getiriyoruz"

Büyükşehir’in araç filosunun güçlendirmek için çalıştıklarını belirten Vali Bilmez, "Van Büyükşehir Belediyemiz hizmet kalitesini ve kapasitesini arttırmak için öz kaynaklarıyla 54 milyon 200 bin TL’ye 79 araç alarak araç filosunu genişletti. Bugün bu araçlarımızı hizmete almanın sevincini hep birlikte yaşıyoruz. Yeni aldığımız araçlarımız öncelikle bizim için çok önemli olan toplu taşımada büyük bir rahatlama sağlayacak. Aldığımız bu otobüslerimiz sürekli ring halinde olacak ve Kapıköy Sınır kapısından giriş yapan turistleri ilimize, ilimizden de sınır kapısına gidecek vatandaşları taşıyacak. Bunun yanında ilimizin daha yaşanır ve modern bir kent görünümüne kavuşması için iş makinelerimizin de filosuna güç katıyoruz." dedi.

"Atıksu Arıtma ve Katı Atık Entegre Tesisi projeleri tamamlanıyor"

Van Büyükşehir Belediyesi olarak son bir yıl içerisinde çok önemli çalışmalara imza attıklarını hatırlatan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Problemlerden dolayı durma noktasına gelen birçok projemiz yeniden hayata geçirildi ve bitme noktasına getirildi. Bu projelerden en önemlisi, Van Gölü'nü kirlilikten kurtaracak ve yaklaşık 177 Milyon TL maliyetli Merkezi İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisidir. Bu projemiz tamamlandı çok kısa süre sonra faaliyete başlayacaktır. İlimizin en önemli sorunları arasında vahşi depolama sistemi geliyordu. Bunun çözümü için 2 etap halinde Katı Atık Entegre Tesisi 2 etap halinde hazırlandı. Projenin 1. etabında vahşi depolanmış yaklaşık 3 milyon metreküp çöplük alanın rehabilite edilerek mevcut çöpten elektrik üretilmesi işi geçen sene tamamlanarak faaliyete alınmıştır. Projenin 2. etabı şuan yüzde 65 fiziki gerçekleşme oranına ulaşmış olup, bu yıl Ekim ayında faaliyete alınması planlanmaktadır. Bu tesisimiz yaklaşık 140 milyon TL ye mal olacaktır. Bu tesisimizi destekleyecek ve toplam maliyeti yaklaşık 5 Milyon TL olan Gevaş Gölkaşı Muradiye Karahan ve Özalp Aktarma İstasyonlarımız da tamamlanarak hizmete alınmıştır.

"Millet Bahçesi projeleri hızla ilerliyor"

Van için yeterli olmayan park çalışmalarına da bu dönem içerisinde hız verildiğinin altını çizen Vali Bilmez, "Mevcut parkların bakım ve onarım çalışmaları dışında, Belediyenin eski asfalt şantiyesinin olduğu alanda Akköprü Millet Bahçesi projesinin inşaat çalışmasına başlanmıştır. Eski Devlet Hastanesinin yeri Büyükşehir Millet Bahçesi yine, yaklaşık 2 yıldır çalışma yapılamayan 600 dönümlük bir alanda Van halkına hizmet verecek olan Fidanlık Parkı projesindeki çalışmalar tekrar başlatılmıştır." dedi.

"Çevre Yolu diğer çalışmalar devam ediyor"

Kentin kronikleşen sorunlarından birisinin de çevre yolu olduğunu sözlerine ekleyen Vali Mehmet Emin Bilmez, "Çevre yolunun Edremit etabı tamamlanarak tapu tescilleri yapılmıştır. Şimdi İpekyolu etabında da sorunları kısa sürede tamamlayarak çalışmaları başlatmak istiyoruz. Yaklaşık 50 milyon TL’ye mal olacak Edremit kanalizasyon işi ihale edilerek yer teslimi gerçekleştirilmiştir. Yine VASKİ tarafından 173 kilometre İçme Suyu İsale Hattı ve 40 kilometre kanalizasyon inşa edilmiştir. Ayrıca Erciş İçme Suyu Arıtma Tesisinin eksik kalan işleri tamamlatılarak devreye alınması sağlanmıştır." dedi.

Yeni bir bina kiralanarak refakatçi misafirhanesi haline getirildiğini de anlatan Vali Bilmez sözlerini şöyle tamamladı:

Tedavi için il merkezine gelen 10 bin 145 vatandaşımız ve refakatçileri ücretsiz olarak ağırlanmıştır. 726 bin 447 kişiye sıcak yemek dağıtılmıştır. 4 bin 322 vatandaşımıza evde bakım hizmeti verilmiştir. Büyükşehir Belediyemize ait hayvan hastanesinde 14 bin 200 hayvanın tedavisi yapılmıştır. 256 sokak hayvanı sahiplendirilmiştir. Sokak hayvanları için yaklaşık 80 ton mama dağıtılmıştır.

Yapılan konuşmanın ardından 70 şoföre sertifikaları verildi. Programda yapılan duanın ardından kurban ve kurdele kesimi yapıldı. Daha sonra Vali Mehmet Emin Bilmez ve beraberindekiler alanı gezerek araçları inceledi. Bir otobüsü kullanarak test eden Vali Bilmez, alandan kullandığı otobüsle ayrıldı. (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Diyarbakir Nöbetçi Eczaneler

Diyarbakır/Yenişehir
A Plus Eczanesi
04125025532
YENİŞEHİR MAH. LİSE 4. SOK.( DİYARBAKIR BAROSU YANI ADLİYE KARŞI SOKAĞI) İPSAN 7 APT. ALTI NO:14/B1


Diyarbakır/Sur
Nehir Eczanesi
04122261701
ŞEHİTLİK CAD. ŞEHİRLİK DÖRTYOL ÖZGÜL SİTESİ ALTI A/BLOK


Diyarbakır/Bağlar
Pınar Eczanesi
04122341155
C.EVİ ALT KÖŞE VALİ ÜNAL ERKAN İ.Ö.O SOKAĞI 6-7 NOLU SAĞLIK OCAĞI YANI(PERŞEMBE PAZARI SOKAĞI)


Diyarbakır/Bağlar
Çuhadar Eczanesi
04122344948
HATBOYU CAD. ORYIL PETROL YANI BEKTAŞ 1 APT. NO:5


Diyarbakır/Bağlar
Arzu Eczanesi
04125027071 05525027371
Araç Muayene istasyonu(TUVTURK) karşısı yoldan devam edince ilk kavşakta sağda (Hamravat ve Gökkuşağı Villaları arası) Meramların önü Esma Ana konutları altı


Diyarbakır/Kayapınar
Selamet Eczanesi
04122380807
SEYRANTEPE ŞANLIURFA YOLI 1.KM HUZUREVLERİ MAH. 3. SOKAK 13/A GENESİS HOSPİTAL ARKASI ACİL KARŞISI


Diyarbakır/Kayapınar
Kayapınar Eczanesi
04122570919
DİCLEKENT MAH. AVA DÜĞÜN SALONUNUN ARKASINDAKİ BEDİÜZZAMAN CAMİ ARKASI 265. SOK. NO:16/A ÇEYSA 6 SİTESİ ALTI


Diyarbakır/Kayapınar
Gaziler Eczanesi
04122522123
GAZİLER ÇEŞME DURAĞI KARŞISI


Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği