Telefon
WhatsApp
Van Valisi Bilmez 'den
300 X 250 Reklam Alanı

Vali Mehmet Emin Bilmez, şehir giriş-çıkışlarında görev yapan güvenlik güçleri ve sağlık ekiplerinin denetimlerine katılarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Mehmet Emin Bilmez, beraberinde Gevaş Kaymakamı Hamit Genç, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın ve Sağlık Müdürü Mahmut Sünnetçioğlu ile birlikte, ilk olarak Edremit ilçesindeki polis uygulama noktası, ardından da Gevaş ilçesi Balaban Jandarma Kontrol Noktasını ziyaret etti. Yapılan kontrollerle ilgili bilgi alan Vali Bilmez, durdurulan araçlarda sürücü ve yolcuların izin belgelerini kontrol etti. 

Yapılan denetimlerle ilgili gazetecilere açıklamada bulunan Vali Bilmez, 17 günlük tam kapanmanın amacına ulaşması için herkese büyük görev düştüğünü belirterek, bu anlamda başta şehir giriş ve çıkıları olmak üzere birçok noktada sıkı denetim yapıldığını söyledi.

Vali Bilmez, “Polis ve jandarmamız denetimler yaparken, sağlık ekipleri de kontrollere katılıyor. Özellikle il dışından gelenlerin kendilerini izole etmesi konusunda uyarılar yapılıp gerekli kayıtları yapılıyor. Ayrıca herhangi bir Coronavirus belirtisi durumunda hastaneye gitmeden Sağlık İl Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan kriz merkezinin aranması isteniyor. Bu durumlarda, sağlık ekipleri gidip o vatandaşımızın muayenesini evinde yapıyor, gerekiyorsa ilaç tedavisine başlıyor. Hatta hastaneye kaldırılması gerekiyorsa ambulansla hastaneye sevk ediliyor. Bu kısıtlamalar başlayınca batı illerindeki hemşerilerimiz bugün itibariyle ilimize ulaştılar. İlimizde ciddi bir nüfus artışı oldu. Onun için sağlık ekiplerimiz de geçişlerin fazla olduğu bu ilk günlerde burada görev yapacaklar. Jandarma ve polis ekiplerimiz de kentin değişik noktalarında 7-24 esasına göre görev yapmakta. Arama noktalarında, yapılan filyasyon çalışmalarında şimdiye kadar gerek pozitif gerekse temaslı 950 kişi tespit edildi. Bu kişiler yurtlarda izole edildi.” dedi.

Aşı konusunda da açıklama yapan Vali Bilmez, “65 yaş üstü vatandaşlarda aşı oranımız yüzde 77, ama gerçekteki oranımız yüzde 95 civarındadır. Yaşlılarımızın bir kısmı sistem üzerinde bizde gözüküyor, ancak farklı illerde yaşıyor. Aşıda herhangi bir sıkıntımız yok. Sisteme düşen vatandaşlarımızın aşıları yapılmakta. Biz vatandaşlarımızdan sırası gelenin gidip aşı olmasını öneriyoruz. Bütün hastanelerimizde aşı yapılıyor. Aşı bizim en büyük silahımız. Yoğun bakımda bizim Coronavirus hastaları için ayrılan yatakların doluluk oranı yüzde 30'un altında. Hastanede yatan hasta sayısı itibariyle iyiyiz. Ama son haftalarda vaka sayılarımızda bir artış oldu. Bir haftadır da bir duraklama söz konusu. Dünden itibaren de gözle görülür bir düşüş görmekteyiz. Vatandaşlarımızdan maske, mesafe ve hijyen konusunda duyarlı olmalarını bekliyoruz. Bugüne kadar tedbirlere uyarak pandemide başarı elde etmemize yardımcı olan Van halkına ve bu konuda büyük emek veren sağlık, polis ve jandarma ekiplerine de teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yasağın ilk gününde kentte yaşanan yoğunluğa da değinen Vali Mehmet Emin Bilmez, ilk gün sistemde yaşanan izin belgesi sıkıntısının giderileceğini söyledi. (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Diyarbakir Nöbetçi Eczaneler

Diyarbakır/Yenişehir
A Plus Eczanesi
04125025532
YENİŞEHİR MAH. LİSE 4. SOK.( DİYARBAKIR BAROSU YANI ADLİYE KARŞI SOKAĞI) İPSAN 7 APT. ALTI NO:14/B1


Diyarbakır/Sur
Nehir Eczanesi
04122261701
ŞEHİTLİK CAD. ŞEHİRLİK DÖRTYOL ÖZGÜL SİTESİ ALTI A/BLOK


Diyarbakır/Bağlar
Pınar Eczanesi
04122341155
C.EVİ ALT KÖŞE VALİ ÜNAL ERKAN İ.Ö.O SOKAĞI 6-7 NOLU SAĞLIK OCAĞI YANI(PERŞEMBE PAZARI SOKAĞI)


Diyarbakır/Bağlar
Çuhadar Eczanesi
04122344948
HATBOYU CAD. ORYIL PETROL YANI BEKTAŞ 1 APT. NO:5


Diyarbakır/Bağlar
Arzu Eczanesi
04125027071 05525027371
Araç Muayene istasyonu(TUVTURK) karşısı yoldan devam edince ilk kavşakta sağda (Hamravat ve Gökkuşağı Villaları arası) Meramların önü Esma Ana konutları altı


Diyarbakır/Kayapınar
Selamet Eczanesi
04122380807
SEYRANTEPE ŞANLIURFA YOLI 1.KM HUZUREVLERİ MAH. 3. SOKAK 13/A GENESİS HOSPİTAL ARKASI ACİL KARŞISI


Diyarbakır/Kayapınar
Kayapınar Eczanesi
04122570919
DİCLEKENT MAH. AVA DÜĞÜN SALONUNUN ARKASINDAKİ BEDİÜZZAMAN CAMİ ARKASI 265. SOK. NO:16/A ÇEYSA 6 SİTESİ ALTI


Diyarbakır/Kayapınar
Gaziler Eczanesi
04122522123
GAZİLER ÇEŞME DURAĞI KARŞISI


Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği