Telefon
WhatsApp
Yabancı uyruklu Müslüman öğrenciler: Filistin zaferi tüm insanlığın zaferidir

Filistin’e destek amacıyla Adana'da yapılan bir etkinliğe katılan Afganistan ve Bangladeş uyruklu gençler, kazanılan galibiyetten sevinç duyduklarını belirtirken, Yahudilerin sözlerine inanılmaması gerektiğini de söyledi.

Terör rejiminin saldırına dur demek ve yaşanan zulümleri gündem yapmak amacıyla etkinliklere katıldığını vurgulayan Çukurova Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü öğrencisi Afganistan uyruklu Seyyid Nasır Ahmet Sadat, "Bu mücadelede taşların tankları yendiğini gördüğümüz için sevincimiz daha bir fazladır. Kazanılan zafer yalnızca Müslümanların değil terör yönetimine karşı olan tüm insanlığın zaferidir. Davamız özelde Müslümanların olup genelde zulme dur diyebilecek yüreklerin davasıdır." ifadelerini kullandı.

Bangledeş uyruklu Hafızül İslam ise İslam karşıtlarının tek amacının yeryüzünde bulunan Müslümanları katletmek olduğunu söyledi.

İslam, terör rejimi tarafından hemen hemen her Ramazan ayında saldırılar düzenlendiğini belirterek, zulmün yeryüzünde son bulmasını temenni ettiğini söyledi.

İslam, "Meydanlarda mazlumların hakkını savunacağız. Biz bir insanlık davasının içerisindeyiz. Bu davada Cumhurbaşkanının ve Türkiyeli STK’ların tutumundan memnunuz. Filistinli kardeşlerimiz bilsinler ki bu haklı mücadelelerinde yalnız değiller." ifadelerini kullandı.

"israilliler sözlerini tutmayan bir topluluktur"

Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Bangladeşli Hasan Tenfir, "Kudüs davasını ümmete ve insanlara unutturmamak için bu tür etkinliklerin sürdürülmesinin gerekli olduğunu düşünüyoruz. Müslümanların bu tür etkinliklere katılması gereklidir. israilliler sözlerini tutmayan bir topluluktur. Yeniden saldırılara geçebilirler. Kudüs tamamen kurtuluşa erene kadar karşılarında emin adımlarla yürümeliyiz." dedi.

Tekstil mühendisliği alanında yüksek lisans yapan Bangladeşli Hüseyin Velid de "Yeryüzünün birçok coğrafyasında Müslümanlar zulüm görmektedirler. siyonist ve terör rejimine karşı kardeşlerimizin yanlarında durmalı onlara destek çıkmalıyız. Bizler onlarla her şeyden önce birer dost ve kardeşiz." diye konuştu. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği