Telefon
WhatsApp
Zam oranı emeklileri memnun etmedi
300 X 250 Reklam Alanı

Yaklaşık 8,5 milyon işçi emeklisi ve hak sahibinin aylıkları da bu yılın ilk 6 aylık enflasyon rakamıyla belirlenecek. İşçi emeklilerinin aylıkları, 6 aylık enflasyon oranında zamlanacak. Buna göre, SSK ve BAĞ-KUR emeklisinin zam oranı yüzde 8,45 olacak.

Bu artışla en düşük emekli aylığı 2000 öncesi SSK emeklilerinde 2 bin 420 TL’den 2 bin 624 TL’ye, en düşük esnaf BAĞ-KUR aylığı bin 763 TL’den bin 912 TL’ye, en düşük tarım BAĞ-KUR aylığı da bin 662 TL’den bin 802 TL’ye yükselecek.

TÜİK’in Haziran enflasyon verilerini açıklamasının ardından emekli maaşlarına yapılacak zamlar belli oldu. Zamları İLKHA'ya değerlendiren emekliler, hayat pahalılığı karşısında zamların yetersiz kaldığını emekli maaşlarının bir şeye yetmediğini ve geçinmekte zorlandıklarını kaydettiler.

Osman Toprak

"Verdikleri zam maaşıma en fazla 200 TL yansıyacak bu parayla bir teneke yağ bile gelmiyor"

Maaşının yetmediğini hiç olmazsa elektrik ve doğal gaza yapılan artış kadar bir zammı hak ettiklerini dile getiren Osman Toprak, verilen zammın bir teneke yağ etmediğine dikkat çekti

Toprak, "Son yapılan zamdan hiçbir emekli memnun değil, son 2 aydır her şeye zam geldi, milletin artık gücü kalmadı. Bir emekli olarak ay sonunu borçlu olarak kapatıyorum, yüzde 3-5-7'lerle olacak şey değil ki, garibanlar ne yapsın, gıda da uçmuş gitmiş her gün zam geliyor bir sene içerisinde yüzde iki yüz zam gelmiş bir şey alamıyoruz. Verdikleri zam maaşıma en fazla 200 TL yansıyacak bu parayla bir teneke yağ bile gelmiyor. Doğal gaz ve elektriğe her ay zam geliyor. Gerçekten çok zor." dedi.

Abdulaziz Yıldız

"Keşke elektrik ve doğal gaz kadar maaşlarımıza zam yapılsaydı"

Doğal gaz ve elektriğe yapılan yüzde 15 ile yüzde 12'lik zam gibi emekli maaşlarının da aynı seviyede maaşlarının neden yükseltilmediğini sorgulayan Abdulaziz Yıldız, şöyle konuştu:

Siz ne bekliyordunuz ki? Adamlar har vurup harman savuruyorlar, bir Milletvekili, bakan ne kadar aldığı belli ama halk ölsün, ben 2 bin 500 TL maaş alıyorum, çocuklar ayrıldığı için ben ve eşim tek başımıza yaşıyoruz, evimiz kira değil ama doğru dürüş yaşayabiliyor muyuz? Hayır, et yok, har vurup harman savurmuyoruz, kuru ekmekle idare ediyoruz.

Hayrettin Çatraç

"İdare ediyoruz ama yüzde 7-8 zam değil ki"

Yapılan zammın çok düşük olduğunu söyleyen Hayrettin Çatraç, kişilerin bütçelerine göre hareket etmeleri gerektiğine dikkat çekti.

Çatraç, "Yaptıkları zam bir sakız parası, biraz daha yükseltseydiler ne olacaktı? Biz de yaptıkları zamdan bir şey anlamadık. İdare de ediyoruz ama yüzde 7-8 zam değil ki, yine de bu maşımıza şükrediyoruz. Olmayan da var ben şükürdarım, Allah, kira verenlerin yardımcısı olsun, benim hiç olmazsa kiram yok ama idare etmek gerekiyor. Kimi isterse maaşını bir günde yer kiminin canı isterse bir ayda idare ederek yer herkes ayağını yorganına göre uzatması gerekir. Herkes bütçesine göre hareket ederse kimse aç kalmaz." ifadelerini kullandı. (İLKHA) 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Diyarbakir Nöbetçi Eczaneler

Diyarbakır/Yenişehir
Gülan Eczanesi
04122285313
DAĞKAPI MEYDANI BOWER HASTANESİ KARŞISI DAĞKAPI CİĞERCİ İBO BİTİŞİĞİ


Diyarbakır/Yenişehir
Güneydoğu Eczanesi
04122282890
LİSE CAD. VALİLİK ARKASI NÜFUS MÜD. YANI GAP APT ALTI NO:38/A


Diyarbakır/Bağlar
Özdeniz Eczanesi
04122337649
CEZAEVİ ALT KÖŞESİ VALİ ÜNAL ERKAN İ.Ö.O SOKAĞI 6 VE 7 NOLU SAĞLIK OCAĞI KARŞISI PERŞEMBE PAZARI CADDESİ


Diyarbakır/Bağlar
Yenı Yasam Eczanesi
04122353131
ÖZEL BAĞLAR HASTANESİ KARŞISI AYDIN KAYA APT. BAĞLAR DÖRTYOL P.T.T. KARŞISI


Diyarbakır/Bağlar
Merkez Eczanesi
04122904511
KADIN DOĞUM HASTANESİ ARKASI BAĞCILAR MAH. YENİHAL 2. CAD. JİYAN 3 SİTESİ ALTI NO:25/A BAĞLAR ROYAL MARKET YANI ESKİ AVEA CAD.


Diyarbakır/Kayapınar
İskan Mafrak Eczanesi
04122513221
GAZİLER KAPLAN CİTYPARK DÜĞÜN SALONU IŞIKLARINDAKİ JİBERİN SOKAĞINDA AKKOYUNLU İLKÖĞRETİM OKULU KARŞISI LEZGİN 4 EVLERİ ALTI


Diyarbakır/Kayapınar
Pilatin Eczanesi
04122570530
DİCLEKENT NASIR USTA KALDİRİM HİZASİNDA. DİCLEKENT GO PETROL İLE OPET PETROL (ESKİ LUKOİL PETROL) ORTASINDA YENİYOL SON DURAK


Diyarbakır/Kayapınar
Talaytepe Eczanesi
04125022519
OTOGAR İLE SANAYİ ARASI YOLDAN İÇERİ GİRİŞTE İKİNCİ KAVŞAKTA SAĞDA. OTOGAR ARKASI 50 METRELİK YOLDA KOMPLEXİA (TEZ-GEL KOM KARŞISINDA )


Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği